Het gebrek aan passende koopwoningen zorgt voor druk op de woningmarkt. Vooral starters hebben moeite met het vinden van een comfortabele, betaalbare woning.
Maatschappelijk Gebonden Eigendom
Woningcorporatie Thuisvester maakt zich al jaren sterk voor jonge woningzoekenden. In verschillende dorpen en wijken realiseerde de corporatie al nieuwbouwwoningen op basis van Maatschappelijk Gebonden Eigendom (MGE). Een stimuleringsmaatregel waardoor jonge mensen een woning kunnen kopen tegen een gereduceerde prijs.
Voor en door starters
Met vooruitstrevende startersprojecten ‘voor en door starters’ komt Thuisvester nu nog meer tegemoet aan de specifieke wensen en behoeften van jongeren.Het vergroten van de leefbaarheid in dorpen en wijken is een speerpunt van Thuisvester. Variatie en differentiatie in woonmilieus is dan cruciaal. Jonge woningzoekenden geven aan dat ze zelf invloed willen uitoefenen op de woning en de woonomgeving.
Betrokkenheid
Bij startersprojecten ‘voor en door starters’ betrekt Thuisvester de starters dan ook al bij het bouwproces. Hierdoor sluiten de starterswoningen beter aan bij de wensen
van de uiteindelijke bewoners. Ook krijgen deze starters – dankzij de intensieve
betrokkenheid – een nog sterkere binding met het dorp of de wijk. Positieve effecten op
de leefbaarheid.






